Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

csak kérdezem
a kocsi vétel nem kényszer az csak lehetőség
Trollkodsz?
2035-től verni fognak hogy vegyél villanyos kocsit?
Nincs? Akkor mi az a történet 2035-tel ha nem erőltetés?
Tehát akkor ki a hülye? Nem az aki erőlteti hanem nyilván a nyomorult akire rátolják a lakótelepen kamu okokra hivatkozva.
nincs erőltetve
ha akarsz veszel ha nem akkor nem
senkit se vernek meg naponta 2x azért hogy vegyen villanyos kocsit
Tehát a lakosság jelentős része, nem erről beszélünk vagy 2 éve? Akinek megéri az vegyen akinek nem az meg ne csak akkor ne próbáljuk a népre kötelezően ráerőltetni, döntse el a piac.
ezt mondom én is mióta
aki nem tud otthon vagy dedikált helyen tölteni mit szenved a villanyos kocsival???
aztán persze hogy szar a kocsi.... nem a gazdája a hülye a kocsi a szar 😂
Jó reggelt! Egy csomóan nem tudják otthon tölteni,és bele lesznek kényszerítve az elektromosba Igaz?
Tegyük hozzá, hogy nem a LED gyenge, hanem a szemed lett szarabb 😁
Bár azért érdemes megnézni LED-nél a hatékonysági mutatót (lm/W), mert durva eltérések vannak. És hogy még jobban komplikálja a dolgokat ezt a színspektruma is erősen befolyásolja, meg nyilván, amikor van egy diffúz réteg a lámpában hogy ne legyen éles fénye az is rontja ezt a paramétert.

Nekem az a tapasztalatom hogy kb. 1/5- 1/10 teljesítmény kell LED-ből mint ami jó volt izzóból. Sőt igazából fénycsőhöz képest is harmadát használom, és sokkal jobb a fénye.
Egyik haver is kicsit túllámpázta a műhelyét. Bementünk felkapcsolta frankón hunyorognom kellett, miután a tűző napról jöttünk 🤣 Ő is panaszkodott hogy nem fogyaszt kevesebbet neki, mint a fénycsövek.
hát zálogos marha is az aki úgy vesz elektromos autót, hogy nem tudja otthonról megtölteni(szemeit körbeforgató)
"Itt 30 éve is 100W izzó volt, most is 100W LED, nem változott semmi"
Azt írtad hogy értesz az áramhoz.Mert akkor tudnod kéne hogy 100W led nem ugyanaz mint 100W hagyományos izzó.
nekem egy olcsó kínai 5kw inverter van, anno szűk 300 pénz volt
panelok sharp 370w azokat kurva drágán vettem 72 ezerért
nem túl régen láttam sharp 540w panelt 40+ áfáért, valami kimaradt tétel volt
de 40 körül ki lehet fogni számlásan tier1 panelokat
invertert már nagyobbat vennék aminek 2 mppt bemenete van
én a kdx125 kisenduróval csináltam a legnagyobb fogyasztást. 46km-en 9,5 liter félméteres hóban szegesgumival
Nálam a mennyezeti lámpák helyére kerültek LED-ek, a kis terekben 5-8W, a nagyobbakban 24, konyha, fszoba 40... a nappaliban meg a dolgozómban 100, de azokat le lehet tekerni, csak akkor megy nyélen, ha látni kell valamit 😃
Itt 30 éve is 100W izzó volt, most is 100W LED, nem változott semmi 😃 csak kicsivel látok most vele rosszabbul 😅
Ini, ez milyen típus inverter, meg hogyé aggyák? És a paneljeid? Lassan el kell kezdenem nézegetni, mit vegyek...
Aed már csak ilyen. Egyedül a filament szór minden irányba normálisabban de azok még gyengék.
Szarul volt beallitva.
ebbe semmi furcsa nincs ez normális(kezeit széttáró)
baszki 2,5 lityivel is el lehet poroszkálni egy 1,4-es benzinmotorral(szemeit körbeforgató) Ehhez az kell, hogy nem gyorsítasz ki meg nem mégy 50 felett. Most nem értem ebbe a 3,7-be mi a kunszt? 120-as tempónál a robogót már nyelezni kell ott ömlik befelé a benga a te nagy szarod meg 800-as fordulaton alapjáraton elketyeg 😅
nekem a 900-as rendszerint 12 liter nyelt el, bár az dolgozott is érte 😅
csillárban van 5x5.5w konyhában vannak 30w panelek
eredetileg kettő volt, de feltettem egy harmadikat is(külön kapcsolóval mert árnyékolt, így én ott majd megvakulok de a nejnek tetszik
nekem ezek a panelok nem jönnek be elég erős fény/árnyék kontraszt van miatta, a hagyományos csillárban a több kisebb fényforrás sokkal jobb
Természetesen ez 6.-ban ! De majd azt is "megkérdezem " akkor mennyi a pillanatnyi , mikor 5. ben ledadog 300km/h-nál ? 😃
Hol van olyan erős neked 😄 nekemnmonden fényforrás együtt jó ha 200W összejön.